» ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ یکی از روش های  بسیارموثر تبلیغات اینترنتی می باشد که به دلیل هزینه بسیار پایین و تاثیر گذاری بیشتر نسبت به سایر روش های تبلیغات آنلاین روز به روز در حال گسترش است.در این روش وب سایت ها و شرکت های گوناگون با استفاده از بانک اطلاعاتی ایمیل کاربران خود یا شرکت های ارسال کننده ایمیل، اقدام به ارسال روزانه، هفتگی و یا ماهانه ایمیل های مربوط به خدمات و سرویس های خود به کاربران می کنند.در ایمیل های تبلیغاتی می توان متن کاملی از خدمات و زمینه های فعالیت را همراه با عکس و لینک های مرتبط برای کاربران ارسال کرد .

ایمیل مارکتینگ می تواند یک اتفاق بزرگ در کسب و کار شما باشد.

تحقیقات نشان می دهد ۹۳% از متخصصین بازاریابی معتقدند که ایمیل مارکتینگ برگشت سرمایه(ROI) عالی(۲۲%)، خوب(۴۴%) یا متوسط(۲۷%) دارد و از این نظر بعد از بهینه سازی برای موتورهای جستجو در رتبه دوم قرار گرفته است.
موضوعی که در ایران به واسطه عدم وجود ابزارهای مناسب و آگاهی کافی به آن خیلی پرداخته نشده است.
اگر توسعه کسب و کارتان برای شما مهم است، اگر به دنبال پیشی گرفتن از رقباء هستید، اگر می خواهید به میزان قابل توجهی فروش خود را افزایش دهید.

مزایای استفاده از ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ نوعی بازاریابی مستقیم است که بواسطه ایمیل صورت می‌گیرد. در این بازاریابی می‌توان کالا یا خدمات را از طریق ایمیل به مخاطبان معرفی نمود. اینکار به صورت ارسال یک پیام به یک یا چند مخاطب با هدف ایجاد یک ارتباط تجاری یا جمع آوری پول صورت می‌گیرد.
  • ارسال ایمیل تبلیغاتی با هدف افزایش رابطه تجاری با مشتریان فعلی یا قبلی خود، به منظور تشویق وفاداری مشتری و تکرار کسب و کار.
  • ارسال ایمیل گروهی با هدف به دست آوردن مشتریان جدید و یا متقاعد ساختن بلافاصله مشتریان فعلی به خرید چیزی.
  • اضافه کردن تبلیغات به ایمیل هایی که توسط دیگر شرکت ها به مشتریانشان فرستاده می شود.
  • در سامانه جامع سند کلاب شما قادر خواهید بود به بانک ایمیل موجود در سامانه ارسال ایمیل تبلیغاتی داشته باشید

 

تاثیر دقیق آن بر روی سرمایه گذاری ،کارایی بسیار بالا و همچنین ایمیل مارکتینگ  دومین روش بازاریابی به عنوان موثر ترین تاکتیک های بازاریابی آنلاین گزارش شده.

ایمیل تبلیغاتی می تواند تعداد قابل توجهی از مشترکان ایمیل را که علاقه دارند،در مورد موضوعات مورد نظرشان ایمیل دریافت کنند،جلب کند.

بیش از نیمی از کاربران اینترنت در یک روز معمولی ایمیل خود را چک میکنند و یا اقدام به ارسال ایمیل میکنند.

نرم افزار ارسال ایمیل در بین بازاریابان دیجیتالی بسیار محبوب است.

به چه روش هایی می توان در گروه های اینترنتی تبلیغ کرد ؟

ایمیل اختصاصی_خبرنامه_بنر گرافیکی

نکته قابل ذکر:ایمیل تبلیغاتی تصویری ، فعال تر و جالب تر از متن است.

 اما اگر شما قصد دارید ایمیل تصویری تهیه کنید، باید با برنامه ریزی باشد :شروع کوچک : ایمیل تصویری یک رسانه قدرتمند است می توان از آن برای نشان دادن محصولات استفاده کرد و به دریافت کنندگان یک توصیف ۳۶۰ درجه از آنچه برای ارائه دارید،می دهد.با این حال باید با دقت استفاده شود،ابتدا یک فیلم آزمایشی بسازید که بسیار مقرون به صرفه است زیرا شما به راحتی می توانید با یک دوربین فیلمبرداری و یا وب کم آن را تهیه کنید.

کوتاه بسازید : ویدئو را کوتاه بسازید،از ساخت ویدئو های درهم و طولانی پرهیز کنید.ویدئو جذاب است اما به خاطر داشته باشید کاربرانی که ویدئو را می بینند معمولا در زمان محدودیت دارند.بهتر است زمان ویدئو ها مطابق با استاندارد تیزر های تبلیغاتی باشد

طرح ایمیل تبلیغاتی و متن خود را نادیده نگیرید : تمرکز بر روی اینکه ایمیل چقدر لینک و یا تصویر و فیلمهای تبلیغاتی نیاز دارد کافی نیست.شما باید به نرخ باز شدن ایمیل ها(open rate) به طور مکرر توجه کنید و با نتایج بدست آمده ایمیل ها را بهبود دهید.مثلا ممکن است کاربری برای مشاهده فیلم در محیط کار خود باشد و یا اینکه سیستمش کارت صدا نداشته باشد.پس عملا تمام وقت و انرژی که صرف کیفیت و ظاهر ایمیل تبلیغاتی کرده اید به هدر می رود.

تست آن با تازه کارها : زمانی که یک ویدئو را می سازید ابتدا پیش از آن که ویدئو را برای نمایش به مشترکین عرضه کنید یک گروه تازه وارد را عضو کنید و از آن ها بخواهید در ابتدا پیش از عضویت نظرشان را راجع به ویدئو بگویند.آن ها ممکن است بدون فکر قبلی راجع به پیشنهاد شما،نظرات خود را ابلاغ کنند و نکات طلایی بسیاری برای بهبود ویدئو ها به شما بدهند.امتحان کنید!

ایجاد یک لیست اشتراک (subscribe-opt-in)در ایمیل های تصویری: اکثر کاربران ، ایمیل های تصویری را جذاب می دانند و با آن ها ارتباط برقرار می کنند.اما برخی ها با ویدئو ها ارتباط برقرار نمی کنند.برای حل این مشکل بهتر است در فرم عضویت یک گزینه مبنی بر اجازه نامه ارسال ایمیل های تصویری برای مشترکین گذاشته شود.همچنین شما می توانید در خبر نامه خود اشاره ای به ویدئو قابل ارائه در آینده داشته باشید تا با این روش اگر برای مشترکی جلب توجه کرد ،آن را به سمت عضویت در بخش ایمیل های تصویری نیز سوق دهد.

باید به چند نکته توجه داشت :

  1. ارسال ایمیل تبلیغاتی از سرورهای شخصی بسیار هزینه بر است و اکثر سرورها توان انجام این کار را در محدوده وسیع ندارند !
  2. تنها برخی از وب سایت های خارجی مانند میل چیمپ هستند که با میل سرویس های بزرگ مانند : یاهو، جیمیل و هات میل قرارداد دارند و ایمیل های ارسالی از سرورهای آنها معتبر شناخته می شود .
  3. بیشتر ایمیل های ارسالی از سرورهای شخصی یا ارسال نمی شوند یا به دلیل نا معتبر بودن اسپم شناخته شده و به دست کاربران نمی رسد .
  4. از آنجا که بانک ایمیل این دسته از افراد از سطح وب سایت ها جمع آوری شده است و طبیعتا کاربران رضایتی در این مورد ندارند ارسال ایمیل از این طریق ناخواسته بوده و موجب نارضایتی کاربران شده است .

 

جهت مشاوره و خرید هر محصول در سامانه شما می توانید با ما تماس گرفته و برای ارسال ایمیل تبلیغاتی

خود اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایید.

همچنین امکانات و ابزارهایی را دارا می باشیم که می توانید با مراجعه به سامانه دیگر ما از آن ها بهره مند گردید.

نظرات خود را ثبت کنید

0 دیدگاه